Онлайн сесія: «Гендерно зумовлене насильство: як реагувати та протидіяти»


15 травня 2025 року, з нагоди Дня сім’ї, відбулася онлайн-інформаційна сесія на тему: «Гендерно зумовлене насильство: як реагувати та протидіяти».
Захід був організований для студентів – юристів Західнодонбаського інституту ПрАТ «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом».
Спікеркою зустрічі стала Наталя Кожем’яка — тренерка, медіаторка, старша фахівчиня з питань гендерно зумовленого насильства БФ «Право на захист».
Організаторами та координаторами виступили в.о. завідувачки кафедри права, доцент Сидоркіна Раїса Дем’янівна та старший викладач кафедри права Соколов Сергій Андрійович.
Захід присвячено Дню сім’ї, який з 2024 року в Україні офіційно відзначають 15 травня відповідно до Указу Президента України. Ця дата збігається з Міжнародним днем сім’ї, що дозволяє Україні приєднатися до глобального контексту обговорення важливості підтримки та захисту родинних цінностей.
Особливу увагу було приділено проблематиці гендерно зумовленого насильства — однієї з найгостріших соціальних проблем сучасності.
Учасники обговорили:
Учасники обговорили:
- Що таке гендерно зумовлене насильство: його форми та прояви.
- Як розпізнати ознаки насильства у стосунках.
- Які є способи ефективного реагування та де шукати допомогу.
Під час сесії наголошувалося, що молодь, зокрема студенти, формують майбутнє суспільства, і саме вони здатні створити нову культуру рівноправних, безпечних та підтримуючих стосунків. Обізнаність, відкритість до діалогу і готовність діяти — перші кроки до змін.
Захід викликав жвавий інтерес, а студенти висловили готовність брати активну участь у подібних ініціативах, які сприяють формуванню здорового середовища — як у родині, так і в суспільстві.


